Reflexní terapie (RT)

Reflexní terapie (RT)

 

RT je propracovaná léčebná metoda, která využívá tlaku, masáží reflexních zòn a ploch na chodidlech dolních končetin. Reflexní plošky se využívají nejenom pro terapii, ale i pro velmi spolehlivou diagnostiku celkového těla. Plošky jsou tvarově podobné jednotlivým orgánům našeho těla. U Rt je možno účinek přesně směrovat, a to nejen na určitý orgán, ale dokonce na každou jeho část. Účinek terapie je tedy okamžitý, což má obrovský význam při akutních potížích či bolestech. Tuto terapii úspěšně využíváme pro hrubší diagnostiku celkového organismu, jako prevenci a v poslední řadě pro vlastní samoléčbu. Zmínky o reflexní terapii jako léčebné metody sahá až do období starověkého Egypta 2330 př.n.l. Reflexní terapie je natolik komplexní, co se týká našeho zdraví, že je dnes považována za určitý způsob životního stylu.Terapie trvá cca 50 min.

 

Postup u terapie:

-vyplnění karty klienta

-samotné ošetření a diagnostika podle reflexních plošek

-reponace krční páteře, postupy ošetření jednotlivých úseků páteře na lůžku

-dosazení zjištěných informací o aktuálním zdravotním stavu klienta do čínského pentagramu

-vyhodnocení terapie a následné doporučení, například úprava stravovacích návyků a pitného režimu, psychogenní trénink,doporučení přípravků z řady gemmoterapie a jiné..

 

Kdy provádíme RT:

Reflexní terapie je tak komplexní, že se dá prakticky využít u všech zdravotních potíží klienta. Avšak s jeho souhlasem. Zde uvádím některé příklady využití této terapie:

- při veškerém onemocnění pohybového aparátu

-alergiích, ekzémech, astma bronchiale,

-bolesti hlavy, migrény, bolesti zubů, bolesti uší, Tinitus

-při potížích s urogenitálním systémem, noční pomočování, potíže s ledvinami, menstruační potíže, potíže s otěhotněním, s prostatou, děložním čípkem

- při potížích s gastrointestinální traktem například reflux jícnu, se žlučníkem, potíže se žaludkem, průjmové stavy, bakteriální a plísňové onemocnění střev

-při potížích srdce a oběhového systému, epilepsie, diabetes mellitus

-při snížení lymfomotoriky a následnému oslabení imunitního systému

-různá zánětlivá onemocnění atd…

 

Kdy neprovádím reflexní terapii:

-při akutním onkologickým onemocnění

-v 1. trimestru těhotenství

-po transplantaci orgánu

 

Copyright © 2016, Manndalazdravi.cz